image

Základy pohybové aktivizace seniorů - cvičení pánevní oblasti

Cena
11 890 Kč
Max. počet účastníků
15
Popis
NOVINKA!!!
Chybí vám informace o anatomii a fyziologii pánevního dna, jeho funkci a možném poškození souvisejících orgánů? Jaké jsou zásady pohybové aktivity u seniorů, které je třeba dodržovat? Postrádáte informace o vhodných a nevhodných pohybových aktivitách pro seniory s důrazem na cvičení pánevního dna z hlediska jejich významu, cílů a zásad při jejich provádění? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v zajímavém kurzu pod vedením zkušeného lektora. Neváhejte a objednejte si „novinku“ v naší nabídce. Kde jinde než u „Vzdělávací instituce roku 2014“.

 

Popis

 

Cílem kurzu je seznámit účastníky se základy anatomie a fyziologie pánevního dna za účelem správné volby a provádění cviků pánevní oblasti u seniora. Náplní kurzu je pochopení potřeby pravidelného tréninku pánevní oblasti, jako prevence orgánového poškození a s tím související vhodná motivace prováděná účastníky kurzu. Součástí kurzu je použití instruktážního videa, kde jsou prezentovány nejvhodnější cviky pro seniory. Následuje praktické použití získaných informací při vytvoření cvičební jednotky pro posílení pánevní oblasti seniorů.

 

Absolvent programu:

 

• Získá základní informace o anatomii a fyziologii pánevního dna, jeho funkci a možném poškození souvisejících orgánů.
• Získá informace o významu cvičení pánevního svalstva u seniorů a zásadách cvičení pánevní oblasti u seniorů, osvojí si základní postupy pro potřebnou motivaci seniorů k tomuto cvičení.
• Osvojí si základní cvičební postupy na základě praktické videoukázky cviků na posílení pánevního dna a praktického modelového nácviku ve skupinách.
• Seznámí se a porozumí zkušenostem dalších účastníků vzdělávacího programu.

 

Program je určen pracovníkům v sociálních službách a pečujícím osobám.

 

č. akreditace: 2015/1067-PC/PP

Fotky našich učeben zde.

Kurz lektorují: PhDr. Mgr. Hana Štolbová, Mgr. Jaromír Licek

Patron kurzu: PhDr. Mgr. Hana Štolbová

Skupiny pracovníci v sociálních službách Specifické dovednosti