Sociální agentura bude čerpat zkušenosti v zahraničí!

V rámci programu Erasmus+ vzdělávání dospělých byl podpořen projekt spolupráce se zahraničními partnery z Kypru, Francie a Španělska.

Čekají nás kurzy, semináře i panelové diskuse zaměřené na problematiku pracovní rehabilitace, sociálních služeb nebo vzdělávání dospělých. Zaměstnanci tak získají možnost k vzájemnému načerpání nových zkušeností a navázání kontaktů s kolegy z dalších organizací.

Den otevřených dveří

Tento rok neslaví pouze naše organizace 20 let od založení, ale také oslavujeme 15 let Dobrovolnického programu v Sociální agentuře!

Ve spolupráci s Regionálním Dobrovolnickým centrem Ústeckého kraje jsme dnes uskutečnili Den otevřených dveří. Potěšilo nás, že přišli zástupci z Dobro-volne, z.s., Mondi Štětí, RADKA – Rodiče a děti Kadaně, Domov Velké Březno, příspěvková organizace a dokonce proběhlo online připojení s Domov sociálních služeb Meziboří, p.o.!

Program dne byl zahájen představením jednotlivých úseků, programů a služeb Sociální agentury, a poté měli hosté možnost si prohlédnout naše nové prostory. Důležitým bodem dne byla gratulace našemu nejdlouhodobějšímu dobrovolníkovi, který nám pomáhá již 15 let!

Dopoledne bylo strávené příklady dobré praxe uplatnění dobrovolníků v sociální oblasti a odpoledne proběhlo sezení bývalých i současných dobrovolníků Sociální agentury.

Sociální agentura 12x jinak

Představujeme osobnosti z Ústecka, kteří se stali „patrony“ organizace v rámci akce „Sociální agentura 12x“. Tento projekt vnímáme jako určitý propojovací prvek k plánovaným oslavám 20. let existence naší organizace v měsíci září 2021. Naším záměrem bylo vybrat lidi, kteří jsou experti ve svém oboru a spolupracují s námi na externí bázi.

Ve videích můžete vidět například krajského soudce, tiskového mluvčího záchranné služby, podnikatele, markeťáka, dobrovolníka. Každý z nich se svého úkolu zhostil originálním způsobem a pokusil se popsat své zkušenosti s naší organizací.

Tímto bychom rádi ještě jednou Všem poděkovali. Velice si vážíme každého slova, myšlenky, ale i podpory, kterou nám ve svém videu vyjádřili. Všichni naši patroni jsou srdečně zváni na zářijové kulaté narozeniny v rámci „Týdne se Sociální agenturou“.

Všechna videa jsou možné zhlédnout na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC0M4nRaVqGqBhzBkxpMN3Tg

Týden se Sociální agenturou

V letošním roce Sociální agentura slaví 20 let své bohaté a úspěšné činnosti. Důstojně oslavit kulaté narozeniny se všemi, kteří s námi spolupracují nebo nás podporují, není především v této době jednoduché. Přicházíme tedy s jednoduchým konceptem, který nese název „Týden se Sociální agenturou“. V období od 13. – 17. září 2021 jsme pro Vás připravili diskusní semináře, workshopy, ukázkové kurzy, hudební vystoupení nebo neformální setkání pod vedením jednotlivých úseků naší organizace. Pevně věříme, že každý si přijde na své podle svého zaměření a zájmu.

Jelikož i dobrovolnický program slaví 15 let od založení, proběhne ve čtvrtek 16.9. v Centru sociální rehabilitace Den otevřených dveří na téma Dobrovolnictví v sociální oblasti. Setkání pořádáme ve spolupráci s partnerskou organizací Dobrovolnického centra, z.s. Program dne je setkání poskytovatelů sociálních služeb, u nichž dochází ke spolupráci s dobrovolníky, předání příkladů dobré praxe a diskuze na téma, jak mohou dobrovolníci vypomáhat v sociálních službách v dalších organizacích.

Školení v České spořitelně

V rámci firemního dobrovolnictví se včera pracovnice z přímé péče zúčastnily školení v Česká spořitelna v Ústí nad Labem na téma bankovních produktů.

Děkujeme České spořitelně za možnost rozšíření informací v této oblasti!

Proběhla odborné konference dobrovolnických center

Naše koordinátorka dobrovolnického programu se včera zúčastnila odborné konference dobrovolnických center regionu Severozápad. Odkaz zde.

Zajímáš se také o dobrovolnictví? Vidíš v tom určitý vyšší smysl? Rád pomáháš druhým? Máš dostatek volného času a chceš ho smysluplně naplnit? Zajímáš se o cílovou skupinu lidí se zdravotním handicapem?

Pro více informací k dobrovolnictví, jak se stát dobrovolníkem a jaké jsou možnosti v Sociální agentuře, nalezneš zde.

Dobrovolníci rozdávají radost!

Chystáte se dneska na odpolední procházku? Možná narazíte na tento vzkaz! To vám naši dobrovolníci posílají úsměv s kapkou štěstí. Vzkaz si můžete vzít nebo nechat pro dalšího kolemjdoucího.
Opatření se uvolňují, sluníčko vysvitlo, tak se pojďme společně na sebe opět usmát! 🙂
Sociální agentura má tým dobrovolníků, kteří pomáhají nejen s různými činnostmi v organizaci, ale také rozdávají radost. Chceš se připojit k našemu týmu? Kontaktuj koordinátorku dobrovolnického programu.

Mezinárodní den dobrovolnictví

V sobotu 5. 12. 2020 je Mezinárodní den dobrovolnictví. Děkujeme všem dobrovolníkům.

Video dobrovolnice Sociální agentury o. p. s. zde.

Video ke dni Mezinárodního dne dobrovolnictví zde.

Zapojení studentů z OA Teplice

Včera nám studenti a studentky z Obchodní akademie Teplice pomáhali s propagací Dne finanční gramotnosti, který se koná již příští týden. Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že brzy proběhne další spolupráce.

Pokud i někdo z vašeho okolí má zájem stát se dobrovolníkem, zavolejte nebo napište koordinátorce dobrovolnického programu Daně Veselé.

Sociální agentura 12x jinak

Víte o tom, že za rok slaví naše agentura 20. narozeniny? Proto jsme si pro vás něco připravili, aby nám ten rok do kulatin utekl!

Více naleznete na našich webových stránkách zde, Facebooku https://www.facebook.com/socialni.agentura.9/ nebo na našem novém youtube kanále https://www.youtube.com/channel/UC0M4nRaVqGqBhzBkxpMN3Tg/.